All rights reserved by Çağla ŞIKEL
logo

Hakkımda

1979 yılında mali müşavir bir baba ve ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk yıllarında başlayan bale tutkusu özel yetenek sınavıyla kazandığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda profesyonel bir kariyer hayatına dönüştü. 1999 yılındaki lisans mezuniyetine kadar İstanbul Devlet Operası ve Cemal Reşit Rey Orkestra Balesi’nde ‘’sözleşmeli bale sanatçısı’’ olarak Sihirbaz Oz, Yedisi Birden, Külkedisi, Fındıkkıran ve Arşın Mal Alan eserlerinde rol aldı. Yine aynı yıllarda Odessa’nın hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye uyarlanan ‘’Odessa’’ adlı uluslararası bir festival filmine seçilen tek Türk oyuncu oldu.

1997 yılında katıldığı Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda birinci olduktan sonra ülkemizi Seychelles (Seyşel) Adaları’nda gerçekleştirilen Miss World’te temsil ederek dünya dördüncüsü oldu ve ‘’The Queen of Europe’’ (Avrupa Güzeli) ünvanına layık görüldü.

Kariyer hayatına modellikle devam eden Şıkel Fransa, Almanya, İspanya, Amerika, Hong Kong, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır gibi ülkelerde podyuma çıktı. Türkiye’nin imza isimleri Yıldırım Mayruk, Cengiz Abazoğlu, Ertan Kayıtken, Tuvana Büyükçınar ve Hakan Akkaya gibi modacıların podyumdaki vazgeçilmez yüzü oldu.

Modellik kariyerinin yanısıra 2004 yılı itibariyle televizyon dünyasına da adım atan Şıkel, Cennet Mahallesi, Görgüsüzler, Avrupa Yakası, Zehirli Çiçek gibi dizilerde oyuncu olarak yer aldı. Dansa Var mısın, Aile Boyu, İlle de Roman Olsun, Şehirler Yarışıyor, Bugün Ne Giysem ve Her Şey Dahil programlarında da sunuculuk ve jüri üyeliği yaptı.

2007 yılında hayatını şarkıcı ve oyuncu Emre Altuğ ile birleştiren Şıkel, Kuzey ve Uzay isimlerinde iki erkek çocuk dünyaya getirdi. Çocuklarına düşkünlüğüyle bilinen ve kariyerine devam etmesine rağmen bir an bile ilgisini üzerlerinden eksik etmeyen Şıkel, annelik sürecinde de modellik kariyerini devam ettiren sayılı isimlerden biri oldu. Sağlıklı beslenme ve sporun yanısıra nefes egzersizleri, yoga ve meditasyon alanlarında da düzenli çalışmalar yaptı ve hem beden hem de ruh formunu doğal yollarla korumaya özen gösterdi. Bu süreçte bazı kişisel bakım ve gıda markalarının reklam yüzü oldu.

Ayrıca hobi olarak ilgilendiği çizim, resim ve desen çalışmalarıyla 2015 yılında yeni bir projeye imza atan Şıkel, Milla by Trendyol için hazırladığı özel koleksiyonu ‘’CağlaXmilla’’ ile ilk kez kendi çizdiği model ve desenlerle modaseverlerle buluştu.
Mesleki kariyerinin 17. yılında en çok aranan modeller arasında bulunan Şıkel şu günlerde değerlendirdiği yeni televizyon projelerinin yanısıra tasarım alanında markalaşarak, kendi ayakları üzerinde duran kadınların emeğini tek bir çatı altında toplamanın hayalini kuruyor.